Op donderdag 22 mei 2025 vond de jaarlijkse Studiemiddag actualiteiten Awb plaats in de Nieuwe Buitensociëteit in Zwolle. Meer dan 200 cliënten namen deel aan dit live event, waar zij werden bijgepraat over de laatste ontwikkelingen over de Algemene wet bestuursrecht (Awb).
De middag was opgebouwd uit vier inhoudelijke onderdelen. Professor Raymond Schlössels opende met een overzicht van de algemene ontwikkelingen binnen het bestuursrecht en de onderliggende rechtsbeginselen. Daarna ging Linde Miltenburg in op de kernbegrippen van de Awb. Na de pauze namen Maarten van Nijendaal en Mark Tunnissen het stokje over. Maarten sprak over handhaving, terwijl Mark actuele thema’s binnen het bestuursprocesrecht behandelde.
Maarten van Nijendaal, advocaat bij Nysingh: “Het was een goed bezochte en geslaagde middag, met positieve reacties van cliënten en een gezellige borrel achteraf. Mooi om zowel vertrouwde gezichten als nieuwe deelnemers te verwelkomen. Ieder jaar wordt de studiemiddag weer goed bezocht en gewaardeerd door onze cliënten.”
Nieuw dit jaar was de inzet van een interactieve tool om het publiek actiever te betrekken. Hoewel vragen bij eerdere edities ook altijd welkom waren, bleek de drempel om in een volle zaal iets te zeggen soms hoog. De tool maakte het mogelijk om eenvoudig vragen in te sturen, wat zorgde voor meer interactie en betrokkenheid. Dit werd goed ontvangen door de cliënten en verliep soepel.
Wat vonden de bezoekers ervan?
We ontvingen veel positieve reacties van cliënten die aanwezig waren.
Emily van Eyck van de gemeente Amersfoort vertelde: ‘Ik vond het fijn om weer eens een “live” bijeenkomst te doen. Webinars zijn vaak ook heel informatief, maar voor de afwisseling is het prettig om weer eens mensen in het echt te ontmoeten en te spreken. De gekozen onderwerpen zijn voor alle Awb juristen interessant, waarbij de actualiteiten helder gepresenteerd werden en de inhoud gevarieerd was.
De toegevoegde waarde is echt om even na te praten met een aantal van de advocaten van Nysingh en wat collega’s uit het land te ontmoeten. De locatie in Zwolle is prettig, dicht bij het station en met goede catering. Dank voor de organisatie. Wat mij betreft zeker voor herhaling vatbaar.”
Ook Iris van der Zee van Waterschap Drents Overijsselse Delta was aanwezig: “In mijn werk ligt de focus op bestuursrechtelijke vraagstukken. Actuele kennis over de Algemene wet bestuursrecht is daarom onontbeerlijk voor de uitoefening van mijn functie. De ontwikkelingen in het bestuursrecht volgen zich in raptempo op. Als ik daarom maar even in de gelegenheid ben om deel te nemen aan de studiemiddag Awb van Nysingh, maak ik daar altijd graag gebruik van.
Er werd op een heldere en toegankelijke wijze ingegaan op recente jurisprudentie en ontwikkelingen, waarbij de sprekers erin slaagden om zowel de juridische diepgang als de praktische toepasbaarheid te belichten. Ook was er sprake van een mooie afwisseling tussen inhoudelijke presentaties en gelegenheid tot interactie. Kortom, een hele fijne manier om in relatief korte tijd de nodige vakinhoudelijke kennis te vergaren!”
Tot volgend jaar
Wij kijken met trots terug op een geslaagde middag en danken alle aanwezigen voor hun waardevolle bijdrage. Hopelijk mogen wij iedereen volgend jaar opnieuw verwelkomen bij de volgende editie van de studiemiddag Awb.
Wilt u op de hoogte blijven van onze webinars, cursussen en live events? Meld u aan voor onze nieuwsbrief.